Kauno II dekanato karitiečių šventė Vandžiogaloje

caritasDSCF1879Ketvirtadienį, gegužės 24 dieną, į Vandžiogalos Švč. Trejybės bažnyčią rinkosi Kauno arkivyskupijos II dekanato kunigai su savo parapijų uoliausiais pagalbininkais – karitiečiais. Jau tapo gražia jų tradicija savo šventę švęsti vis kitoje dekanato bažnyčioje. Šiemet šventės dalyvius priėmė Vandžiogalos parapijos karitiečiai.

Į Vandžiogalą atvyko atstovai iš Rumšiškių, Paštuvos, Domeikavos, Karmėlavos, Babtų, Raudondvario parapijų, kai kurie iš jų - ir su savo parapijų klebonais. Šventė prasidėjo iškilmingomis Šv. Mišiomis už visus susirinkusius.

Mišias aukojo Raudondvario, Karmėlavos, Babtų, Labūnavos parapijų klebonai, liturgijai vadovavo kunigas dekanas, monsinjoras Augustinas Paulauskas. Pamokslo žodžiai buvo skirti karitiečiams, socialiniams darbuotojams, visiems, esantiems šalia vargstančių ir stokojančių.

Po iškilmingų Šv. Mišių II dekanato Carito vedėja Marytė Mačiulienė visų susirinkusių vardu pasveikino dekaną Augustiną Paulauską su gražiu jo kunigystės jubiliejumi. O vandžiogaliečiai pasveikino šventėje dalyvavusį garbingą savo jubiliejų švenčiantį uolų mūsų parapijietį Alfonsą Girdzijauską. Visi dalyvavusieji Šv. Mišiose buvo pakviesti pabendrauti į Vandžiogalos Lenkų biblioteką (Kėdainių g.26), kur šventė tęsėsi.

     Čia svečius pasitiko jos šeimininkai ir puikus muzikantų Zinos, Zigmo ir Juozo trio. Jų atliekamos dainos pakerėjo visus susirinkusius. Susipažinę svečiai vaišinosi, bendravo, džiaugėsi vieni kitais. Susirinkusiųjų vardu pasisakė Karmėlavos klebonas kunigas Virginijus Veprauskas. Jis negailėjo šiltų žodžių Vandžiogalos lenkų bendruomenei, kuri šioje parapijoje akylai saugo šio krašto tradicijas ir istorinį palikimą, propaguoja poeto, Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo tėviškės kelią, taip pat saugo rašytojo, Nobelio premijos laureato H. Sienkievič „Tvano“ herojų atminimą. Jis priminė svečiams apie šios Lenkų bibliotekos reikšmę ir plačią edukacinę veiklą, apie čia besilankančius žinomus garbingus mokslo ir kultūros žmones. Kunigas padėkojo vandžiogaliečiams už jų prasmingą darbą propaguojant šį ypatingą Liaudos kraštą ir jo gilias katalikiškas ir kultūrines tradicijas. Į svečius ir šeimininkus kreipėsi ir Kauno arkivyskupijos Carito direktorius Arūnas Kučikas. Jis pažymėjo, kad karitiečiams yra labai svarbu ir naudinga kuo dažniau susitikti ir pabūti kartu, nes šis bendravimas padeda ieškoti naujų kelių ir geriausių sprendimų šių dienų organizacijos Caritas veikoje. Direktorius linkėjo stiprybės visiems ir Dievo palaimos artimo meilės darbuose.

Vandžiogaliečiai nuoširdžiausiai dėkoja ilgametei parapijos karitietei – savanorei Zofijai Pilypienei, kuri savo darbu ir malda jau 16 metų ištikimai tarnauja šiai parapijai, negailėdama nei savo laiko, nei jėgų, nei lėšų. Tai pavyzdys mums visiems, kaip reikia mylėti Dievą, savo artimą ir bažnyčią. Dėkojame jai ir už tai, kad tik jos dėka pirmą kartą mūsų Vandžiogalos parapijoje įvyko ši puiki karitiečių šventė – susitikimas. Būtent ji buvo šios šventės sumanytoja, organizatorė ir rėmėja.. Duok, Dieve, daugiau tokių atsidavusių savanorių mūsų parapijoje!

„Kam gi mes gyvename, jei ne tam, kad vienas kitam palengvintume gyvenimą?“ Džordžas Eliotas.

 • DSCF1854
 • DSCF1858
 • DSCF1862
 • DSCF1864
 • DSCF1870
 • DSCF1873
 • DSCF1876
 • DSCF1879
 • DSCF1881
 • DSCF1883
 • DSCF1887
 • DSCF1892
 • DSCF1893
 • DSCF1894
 • DSCF1900
 • DSCF1902
 • DSCF1905
 • DSCF1907
 
Ričardas Jankauskas

Free Joomla! template by Age Themes