Visą prieššventinę savaitę Vandžiogalos lenkų bendruomenės savanoriai intensyviai dirbo: tvarkė ir puošė Vandžiogalos Švč. Trejybės bažnyčią, ruošdamiesi didiesiems Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo – Žolinės – atlaidams ir tradiciniam tautiečių bei bičiulių susitikimui Vandžiogaloje.
Rugpjūčio 15-ąją, penktadienį, atlaidai prasidėjo rytinėmis šv. Mišiomis lenkų kalba, kurias aukojo Vandžiogalos parapijos klebonas kun. Tomas Trečiokas. Mišių metu giesmėmis Dievo Motiną – Švč. Mergelę Mariją – šlovino iš Vilnijos krašto atvykęs choras „Bałłada“ (vad. Teresa Kołtan). Po šv. Mišių vyko Eucharistinė procesija aplink bažnyčią. Pagerbdamos Viešpatį Švč. Sakramente, gėles barstė Sekmadieninės lenkų kalbos mokyklėlės mergaitės.
Procesijoje dalyvavo ir ypatingi Žolinės atlaidų svečiai – motociklininkai iš Lenkijos. Jie nešė procesines vėliavas bei kitą atributiką. Šv. Mišioms patarnavo ministrantai – taip pat Sekmadieninės lenkų kalbos mokyklėlės mokiniai.
Po procesijos vyko šv. Mišios lietuvių kalba, kurias aukojo parapijos ganytojas kun. Tomas Trečiokas. Giedojo svečiai iš Vilnijos krašto.
Šiemet į atlaidus atvyko daug maldininkų ne tik iš Vandžiogalos miestelio ir jo apylinkių, bet ir iš Lenkijos, taip pat iš Vilniaus, Trakų, Kauno, Jonavos, Kėdainių. Šventėje dalyvavo ir Šv. Elžbietos seserų kongregacijos vienuolė sesuo M. Emanuelė bei Trakų rajono Lietuvos lenkų sąjungos skyriaus pirmininkė Alina Kovalevskaja. Vandžiogaliečiai lenkai deda daug pastangų, kad šiuose tradiciniuose atlaiduose apsilankytų gausus maldininkų būrys iš įvairių Lietuvos vietovių. Jau daug metų po šv. Mišių Vandžiogalos bažnyčioje jie organizuoja tautiečių ir bičiulių susitikimus bei piknikus, kuriuose dalyvauja žmonės, kurių šaknys glūdi čia, Vandžiogalos žemėje.
Po atlaidų ir apeigų Vandžiogalos Švč. Trejybės bažnyčioje didelė motociklų ir lengvųjų automobilių kolona pajudėjo Babtų link. Ten, kaimynystėje, tradiciškai vyko tautiečių bei bičiulių susitikimas. Šventei vietą suteikė Babtų baras. Čia susirinko gausus būrys draugų iš įvairių Lenkijos vietovių bei bičiulių iš Lietuvos. Vandžiogaliečiai lenkai nuoširdžiai dėkojo svečiams už įvairiapusę paramą, padedančią puoselėti tikėjimo, maldos ir bendradarbiavimo tradicijas bei stiprinti šeimų ir tautų ryšius.
Visi kartu vaišinosi, bendravo, džiaugėsi susitikimu. Gerą nuotaiką kūrė populiarus Trakų krašto muzikantas ir atlikėjas Dariusz Niedźwiecki, surengęs koncertą bei muzikinį pageidavimų ir šokių maratoną. Skambėjo populiarios melodijos įvairiomis kalbomis, o šokti ir dainuoti įsitraukė visi – ir jauni, ir vyresni.
Smagu, kad kasmet į Žolinės atlaidus ir bičiulių susitikimus atvyksta vis daugiau dalyvių. Jau penktus metus šventėje dalyvauja ir maldos grupė – Gyvojo Rožančiaus Švč. Mergelės Marijos šlovintojos, kurios kasdien kalba rožinį, nesvarbu, kur bebūtų – Lietuvoje ar svetur. Tai vertinga ir dvasiškai naudinga katalikiška praktika. Džiugu, kad prie Sekmadieninės lenkų kalbos mokyklėlės mergaičių, procesijų metu barstančių gėles, prisijungė ir berniukai – ministrantai.
Tikėjimo ir tradicijų puoselėjimas, įvairių kalbų mokėjimas, tolerancija bei pagarba kultūrinei ir istorinei įvairovei, noras bendrauti ir pažinti vieniems kitus jungia šiuos žmones. Tai teikia viltį, kad amžinosios vertybės bus išsaugotos ir perduotos ateities kartoms.
Už finansinę paramą Vandžiogalos lenkai dėkoja ilgamečiui bičiuliui ir mecenatui Artur Tchórzewski.
Ričardas Jankauskas




